Дома Фудбал Останато Лудило во Доха: На тренингот на ПСЖ присуствуваа 30.000 навивачи!

Лудило во Доха: На тренингот на ПСЖ присуствуваа 30.000 навивачи!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Тренингот на ПСЖ пред натпреварот против пријателскиот натпревар составен од екипите на Ал Хилал и Ал Наср беше како фудбалски натпревар затоа што го следеа дури 30.000 луѓе.

Доаѓањето на Мбапе, Меси и Нејмар предизвика голема еуфорија во Доха. Натпреварот се исчекува со голем интерес и сите сакаат да ја видат новата битка помеѓу Меси и Роналдо. За Роналдо ова ќе биде прв натпревар откако натправи трансфер во Саудиска Арабија.

Организаторите претходно веќе објавија дека онлајн пристигнале неверојатни два милиони барања за овој натпревар.

Последен пат кога Роналдо и Меси играа еден против друг беше во 2020 година кога во Лигата на шампионите се сретнаа Барсерлона и Јувентус, а клубот од Торино славеше победа од 3:0.

Натпреварот денес се игра попладнево од 18:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Кукуреља 70 милиони? Никој повеќе не може да го гледа

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Минатото лето Челзи …