Дома Останати Тенис Луда фотографија: „Летечкиот“ Ноле! ?

Луда фотографија: „Летечкиот“ Ноле! ?

Без оглед на тоа што на почетокот на натпреварот делуваше дека Новак Ѓоковиќ лесно ќе избори пласман во финале на Ролан Гарос, сепак Србинот се измачи против Стефанос Циципас.

Србинот славеше дури по пет сета игра, а до победата стигна по четири часови игра. Во текот на цел натпревар се водеше голема борба за секој поен.

Тенисерите од почетокот до крајот го даваа својот максимум, но на крајот Ѓоковиќ е тој што се радуваше. Колку овие двајца се бореа и колкуи сакаа победа најдобро покажува фотографијата која ја коментираат сите.

Еден од фотограферите на мечот имаше среќа и направи неверојатна слика, за која сите зборуваат на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Федерер го откажа учеството на турнирот во Мајами

Роџер Федерер го откажа учеството на Мајами Опен. Швајцарецот со ова откажување ќе загуби …