Дома Останати Тенис Луда теорија: Ѓоковиќ доминира затоа што не се вакцинираше

Луда теорија: Ѓоковиќ доминира затоа што не се вакцинираше

Новак Ѓоковиќ беше еден од најгласните кога на сила во светот беа рестрикциите поради коронавирусот, српскиот тенисер и по цена да проблеми во кариерата не одлучи да се вакцинира.

Сега иако станува збор за теорија која е тешко да се разбере, екс-тенисерката Рене Стабс зборува дека доминацијата на Новак во овој момент е затоа што не дозволил да биде вакциниран.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Не е поврзано ништо со некакво дејство на вакцината, туку таа смета дека во тој период кога Ѓоковиќ не играше на турнирите поради задолжителната вакцинација доволно се одморил, додека останатите се вакцинираа и играа.

За пример таа го истакна Каспер Руд.

„Тенисерите како него потребно е подобро да го испланираат својот распоред. Токму неговата свежина и одморот кој го доби затоа што не беше вакциниран е причината која доминира сега на терените“, убедена е Стабс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Најдобрата македонска тенисерка остана на истата позиција на ВТА листата

Најдоброрангираната македонска тенисерка на најновата ранг листа нема промена во рангот, а…