Дома Фудбал Англија Лоши вести за Астон Вила: Крај на сезоната за едно од најголемите засилувања

Лоши вести за Астон Вила: Крај на сезоната за едно од најголемите засилувања


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Oва лето Диего Карлос пристигна од Севиља во Астон Вила како големо засилување, но се повреди уште на стартот од сезоната.

Во натпреварот против Евертон, Карлос ја скина ахиловата тетива и ќе мора да паузира. Од клубот информираа дека тој ќе мора да оди на операција поради која може да отсуства од терените и девет месеци.

Ова значи дека за него веројатно сезоната е завршена, па Астон Вила иако очекуваше тој да биде големо засилување можеби ќе побара ново решение во финишот од преодниот рок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Роналдо: Во Манчестер поминував низ лош период, но дознав кои ми се вистинските пријатели

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Суперѕвездата на Португалија…