Дома Фудбал Останато Лионел Меси ги избра најдобрите 15 млади играчи во светот!

Лионел Меси ги избра најдобрите 15 млади играчи во светот!

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Лионел Меси зборуваше за младите ѕвезди кои треба да доминираат со европскиот фудбал во иднина.

Кариерата на Меси се ближи кон крајот, но ѕвездата на Барселона е свесен дека постојат десетици млади играчи кои ќе доминираат во иднина.

Поради тоа беше запрашан да наброи 15 млади фудбалери за кои се верува дека ќе бидат ѕвезди во иднина, а тој именуваше двајца фудбалери и од најголемиот ривал Реал Мадрид.

Александер Арнолд (Ливерпул), Кристиан Пулишиќ и Мејсон Маунт (Челзи), Фил Фоден (Ман.Сити), Џејдон Санчо (Б.Дортмунд), Каи Хавертс (Б.Леверкузен), Едер Милитао и Лука Јовиќ (Реал Мадрид), Осман Дембеле и Френки де Јонг (Барселона), Хусем Ауар (Лион), Килијан Мбапе (ПСЖ), Жоао Феликс (Атлетико), Џошуа Кимих и Бенџамин Павар (Баерн Минхен).

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Офанзивен и моќен тим: Најдобрата 11-ка од странците кои играле во Премиер лигата (ФОТО)

Во месецот кој само што започна ќе се вратат најдобрите првенства во Европа, а помеѓу нив …