Дома Офсајд Линдзи Вон знае да провоцира и разгори фантазија (видео)

Линдзи Вон знае да провоцира и разгори фантазија (видео)

Една од најуспешните и најдобри светски скијачки на сите времиња, сега веќе „пензионираната“ Линдзи Вон, како и многу други луѓе, во време на пандемија на коронавирусот, работните обврски ги извршува од дома.

Вон, која многумина ја сметаат за најубавата и најзгодна скијачка на светот, на својот Инстаграм објави интересно, но и провокативно видео.

Линдзи покажа колку е сериозна деловна жена дури и кога работи од дома. Но, се изгледаше и делуваше сериозно,додека не стана од бирото, кога покажа дека не носи панталони или здолниште и работи само по гаќички.

„Состаноците преку Зум не бараат носење на панталони“, напиша Линдзи под видеото.

View this post on Instagram

No pants required for Zoom meetings ??

A post shared by L I N D S E Y • V O N N (@lindseyvonn) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Ѕвездата на Тотенхем во врска со 20 годишната ќерка на Гвардиола 📸

Таблоидот „Сан“ освен тоа што ги следи случувањата на фудбалските терени многу често се за…