Дома Луд Спорт Лидс и Џани за верен навивач имаат куче кое ги слави головите🎥

Лидс и Џани за верен навивач имаат куче кое ги слави головите🎥

Премиерлишот Лидс го има најсимпатичниот навивач, куче кое стана хит на социјалните мрежи.

Кучето редовно ги следи натпреварите на Лидс, па дури и ги слави нивните голови.

Погледнете како го прослави синоќа голот на Родриго против Њукасл.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Меси се спрема за живот во Париз, почна да учи француски

Шпекулациите дека Меси ќе се пресели во Пари Сент Жермен после завршување на сезоната се с…