Дома Трансфер зона Лидс и Јувентус почнаа преговори

Лидс и Јувентус почнаа преговори


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Јувентус спрема реконструкција на средниот ред и ќе ја отвори вратата на некои фудбалери од тимот.

Италијанските медиуми пренесуваат дека „жртва“ може да биде Винстон Мекени кој ќе биде ставен на трансфер пазарот.

Со враќањето на Погба на терените, Мекени ќе добива уште помала минутажа, па Алегри дал зелено светло за негова продажба.

Најсилен интерес за Американецот покажува Лидс, кој веќе почнал преговори со „старата дама“.

Јувентус за неговата слобода бара 20 милиони евра, а премиерлигашот наводно е спремен да ја плати таа сума.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед не се откажува од Деклан Рајс

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Вест Хем одбил понуд…