Дома Фудбал Англија Ливерпул спрема нов договор за Мане

Ливерпул спрема нов договор за Мане


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Ливерпул продолжува со политиката за продолжување на договорите на клучните фудбалери.

Англиските медиуми пренесуваат дека „црвените“ наскоро планираат да започнат преговори со Садио Мане за продолжување на соработката.

Мане се пресели во Ливерпул во 2016 година од Саутемптон и се етаблираше во еден од најдобрите фудбалери во Премиер лигата.

Ливерпул планира да му понуди договор до 2025 година на 29-годишниот Сенегалец, кој исто така преферира да остане на „Енфилд“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…