Дома Фудбал Англија Ливерпул промашуваше неверојатни шанси и загуби🎥

Ливерпул промашуваше неверојатни шанси и загуби🎥

Ливерпул направи чекор назад во трката за титулата, откако попладнево загуби на домашен терен од Кристал Палас со 1:0.

Кристал Палас поведе со голот на Езе во 14-та минута, а до крајот успеа да се го одбрани својот гол, односно фудбалерите на Ливерпул успеаа да го промашат невозможното.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Дарвин Нуњес, Жота и Салах промашија колосални шанси и не успеаа да стигнат барем до реми.

Ливерпул сега е третопласиран со 71 бод, исто и Арсенал со натпревар помалку, а Сити е на прво место со два бода повеќе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Чави потврди: Неговата иднина во Барселона е неизвесна!

Сезоната заврши за Барселона, но изгледа дека турбуленциите се уште не поминале. Сеуште не…