Дома Фудбал Останато Леонардо имал итен состанок со Покетино

Леонардо имал итен состанок со Покетино

Спортскиот директор на Пари Сент Жермен, Леонардо имал итен состанок со тренерот Маурисио Покетино во понеделникот вечерта.

Средбата се случила во хотелот каде живее Аргентинецот откако седна на клупата на ПСЖ на почетокот на јануари.

Леонардо сакал да дознае каква е ситуацијата со неговото поврзување со клупата на Манчестер Јунајтед, пренесува „Екип“.

„Црвените ѓаволи“ му врачија отказ на Солскјер и Покетино се важи за прв избор на раководството на клубот од „Олд Трафорд“.

Според „Екип“, Покетино на „прв поглед“ не изјавил желба веднаш да го напушти ПСЖ и да се пресели во Манчестер Јунајтед.

Меѓутоа, плановите на Аргентинецот сепак не се долгорочно поврзани со ПСЖ и тој е спремен на крајот на сезоната да се врати во Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Анчелоти: Нашата цел е да играме финале во ЛШ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анечелоти зборуваше на пресконференција пред утешниот меч с…