Дома Македонски спорт Мак фудбал Легендата на Арсенал доби дрес од Вардар

Легендата на Арсенал доби дрес од Вардар

Легендарниот фудбалер на Арсенал, Сол Кембел кој во овој период е во Македонија, а во изминатиот викенд го следеше и дербито помеѓу Вардар и Работнички, сега беше во посета и на црвено-црните.

Кембел го посети тренингот на вардарци, а кординаторот на младинската школа на клубот, Златко Таневски му подари дрес на Вардар.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Причина за присуството на Кембел во Македонија е како дел од групата претставници на компанијата за спортска технологија „Талентс“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…