Дома Фудбал Останато Легендарниот Јенс Леман избркан од клубот поради расизам

Легендарниот Јенс Леман избркан од клубот поради расизам

Поранешниот репрезентативец на Германија и долгогодишен голман на Арсенал, Јенс Леман се најде во центарот на вниманието на медиумите.

Леман е оббвинет за расизам, а поради тоа Херта каде што е член на надзорниот одбор го избрка од клубот.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Според информациите Леман испраќал навредливи порака на расна основа кон Денис Аого кој исто така е поранешен играч на Херта.

На Леман не му помогна ниту тоа што утрово јавно се извини преку социјалните мрежи. Херта го избркала од клубот веднаш по скандалот без никакво дополнително објаснување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хаг

Манчстер Јунајтед на крајот на сезоната ќе го откупшти тренер Ерик Тен Хаг, тврдат медиуми…