Дома Фудбал Останато Лев потврди: Се враќа на фудбалот после Светското првенство

Лев потврди: Се враќа на фудбалот после Светското првенство

Oсвојувачот на Мундијалот со Германија во 2014 година, Јоаким Лев, повеќе од една година е без работа, откако поради лошото издание на Европското првенство си замина од селекторската функција.

Во меѓувреме Лев имаше неколку понуди, но се уште е ангажман. Сега најави дека е подготвен да се врати на фудбалот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Ќе се вратам на фудбалот. Премногу е забавно да се биде во тој спорт. Повторно сум мотивиран кога гледам фудбал, што претходно не беше случај“, изјави Лев за германските медиуми.

Сепак, за искусниот стручњак моментално е приоритет на Светското првенство во Катар и не сака да се обврзе додека не заврши турнирот за да има време да ги следи натпреварите.

„Сакам да го доживувам Мундијалот како гледач. Тоа е причината поради која се уште не сум прифатил понуда“, изјави Лев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …