Дома Фудбал Германија Леверкузен само ги налути Баварците: Три гола за 15 минути (видео)

Леверкузен само ги налути Баварците: Три гола за 15 минути (видео)

Мечот помеѓу Баер Леверкузен и Баерн Минех го оправдува епитетот „дерби“ и веќе во првото полувреме видовме четири гола.

Баварците од самиот почеток ја контролираа играта, но домаќините успеаа први да дојдат до водство.

Аларио во 10-та минута се најде сам пред голманот Ноер и ладнокрвно го мати

Сепак, тоа само ги налути гостите кои неколку минути подоцна израмнија со голот на Коман на фантастична асистенција на Горецка.

На две минути пред крајот на полувремето Томас Милер погоди за 2:0, а пред да се замине на одмор Гнабри зголеми на 3:0.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Милан не му дал четири гола на Јувентус 31 година

Милан синоќа потсети на најдобрите свои денови и оствари сензационална победа над Јувентус…