Дома Македонски спорт Мак ракомет Лазаров: Рекордите не се случајни, доаѓаат со напорна работа

Лазаров: Рекордите не се случајни, доаѓаат со напорна работа

Македонската ракометна икона Кирил Лазаров стигна до нов рекорд во Лигата на шампионите, откако го одигра својот 250-ти натпревар.

Нант беше подобар од Кјелце во осминафиналето, па така Лазаров повторно ќе игра во четвртфинале на ЛШ.

Македонскиот селектор вели дека рекордите не се случајни и дошле со напорна работа.

„Нант ми помогна да се развијам. Испишавме историја против Кјелце, иако никој не ни даде шанса. Секогаш имам високи цели и ги сакам најголемите предизвици. Рекордите доаѓаат со напорна работа, а сите успеси во мојата кариера се заслужени“, кажа Лазаров.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Јани Атанасов доби место во тимот на колото во Хрватска

Maкедонскиот фудбалер Јани Атанасов одигра одлично за Хајдук Сплит во победата од 1:0 прот…