Дома Македонски спорт Лазаров најави пензионирање: Нант ќе биде мој последен клуб

Лазаров најави пензионирање: Нант ќе биде мој последен клуб

Македонската легенда Кирил Лазаров најави заминување во пензија.

Лазаров имаше интервју за „Вечерњи лист“ и зборуваше за повеќе теми, а една од најинтересните беше онаа за договорот со Нант.

„Имам уште една година од договорот и мислам дека тоа ќе ми биде последна сезона во кариерата. Ќе останам во спортот како тренер. Којзнае за десетина години може ќе седнам на клупата на Загреб, клубот кој многу ми даде како играч“, изјави Лазаров.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Трагедија во Бразил: Во авионска несреќа загинаа четворица фудбалери и претседателот на клубот🎥

Нова трагедија го потресе фудбалот откако во авионска несреќа загинаа четворица фудбалер и…