Дома Македонски спорт Мак ракомет Лазаров избра: Ова се 18-те ракометари кои патуваат на Светското првенство!

Лазаров избра: Ова се 18-те ракометари кои патуваат на Светското првенство!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Селекторот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров ги избра 18-те ракометари на кои ќе смета за Светското првенство.

Македонија во петок ќе го игра првиот натпревар, а противник ќе ни биде првиот фаворит во групата селекцијата на Норвешка. Во нашата група се уште Холандија и Аргентина.

Од претходниот список на Лазаров отпаднаа: Марко Кизиќ, Цветан Кузманоски и Давид Савревски кои ќе бидат спремни да помогнат доколку има потреба.

СПИСОК НА МАКЕДОНИЈА:

Голмани: Никола Митревски (Порто) Мартин Томовски (Вардар)

Леви крила: Дејан Манасков (Вардар) Петар Атанасијевиќ (Е. Пелистер 2)

Леви бекови: Филип Талески (Вардар) Иван Џонов (Т. Пролет)

Среден бек: Филип Кузмановски (Хановер) Игор Ѓоргиев (Алкалоид) Павле Атанасијевиќ (Е. Пелистер)

Десен бек: Томислав Јагуриновски (Т. Пролет) Мартин Серафимов (Алкалоид)

Десно крило: Гоце Георгиевски (Вардар) Ненад Костески (Е. Пелистер)

Пикери: Никола Маркоски (Алкалоид) Жарко Пешевски (Е. Пелистер) Марко Стојковиќ (Алкалоид) Костадин Петров (Тор)

Дефанзивец: Михајло Младеновиќ (Алкалоид)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Леонида Гичевска повторно ќе игра во Франција!

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Mакедонската репрезентативка Леонида Гичевск…