Дома Луд Спорт „Купете стопер или мојата баба нема да излезе од кафез“…(фото)

„Купете стопер или мојата баба нема да излезе од кафез“…(фото)

0
baba ispvic

Уште еден доказ до каде може да оди навивачката лудост.

На навивач на Ипсвич толку многу тешко му паднало што неговиот клуб никако не успева да доведе засилување во последната линија па започнал да им загрозува слободата на луѓето околу себе.

Ни крива, ни должна бабата на овој внук завршила во кафез бидејќи Лидс не успева да купи стопер.

Навивач на својот Твитер профил објавил фотографија од неговата баба во кафез и се заканил дека нема да ја пушти се додека тие не купат стопер.
Англискиот клуб набрзо му одговорил на револтираниот навивач


Следете го Sportski.mk и на


„Не одобрувавме вакви работи воопшто…време е да ја пуштиш твојата баба да излезе“.

Дали бабата е на слобода не знаеме, но знаеме дека Ипсвич не купи стопер…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Ужасни сцени во Австрија: Судијата тешко повреден, мечот прекинат (видео)

Натпреварот од квалификациите за Лига Европа помеѓу Штурм и АЕК Ларнака беше прекинат во в…