Дома Видео Култна слика од Етихад после натпреварот: Само тие двајца, само две легенди и само едно прашање…

Култна слика од Етихад после натпреварот: Само тие двајца, само две легенди и само едно прашање…

Манчестер Сити и Реал Мадрид синоќа на Етихад го одиграа реванш натпреварот од осминафиналето во ЛШ.

Сити славеше со 2:1 и се пласира во четвртфинале, а после натпреварот тренерите Пеп Гвардиола и Зинедин Зидан останаа сами покрај аут линијата.

Двете легенди, кои заедно имаат пет титули во ЛШ, зборуваа неколку минути, а тоа не остана незабележано од фоторепортерите.

Навистина е убаво да се види како разговараат после толку важен натпревар.

Тоа покажува дека пред се се’ големи пријатели.

Останува само прашањето за што разговарале…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Тешки зборови од агентот на Бејл: Реал треба да бакнува земјата по која Бејл газел

Велшкиот репрезентативец Герет Бејл пред неколку дена како позајмен играч го засили Тотенх…