Дома Фудбал Останато Краткиот говор на Ковач по големиот пресврт на Монако против ПСЖ ?

Краткиот говор на Ковач по големиот пресврт на Монако против ПСЖ ?

Фудбалерите на Монако на свој терен вчера со пресврт го совладаа ПСЖ во француското дерби (3:2).

ПСЖ после првото полувреме водеше со 0:2 со головите на Килијан Мбапе, но играчите на Монако одиграа фантастично второ полувреме и на крајот успеаа да слават со 3:2.

После натпреварот следуваше големо славје во соблекувалната на Монако и можеше да се види колку на играчите им значи оваа победа.

Краток говор одржа Нико Ковач кој на играчите им порача дека се е можно кога веруваат во тоа.

„Гледате што можете да направите кога верувате“…им порача Ковач на фудбалерите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Светците“ подобри од „ѓаволите“, Жиру имаше шоу во Севиља🎥

ПСЖ го освои „Олд Трафорд“, фаворитите  немаа проблем вечерва во Лигата на шампиони. Гости…