Дома Видео Кој би победил на трка на 100 метри од Модриќ и Крос? Прашајте кој би изгубил! 🎥

Кој би победил на трка на 100 метри од Модриќ и Крос? Прашајте кој би изгубил! 🎥

За Тони Крос и Лука Модриќ со право може да се каже дека се еден од најдобрите тандеми за врска во светот.

Долги години двајцата се алфа и омега во средниот редн а Реал и имаат навистина одличен однос. Пред натпреварот во Лигата на шампионите против Ливерпул одговраа на разни прашања кои не се поврзани со фудбалот.

Едно од прашањата гласеше кој би победил од нив двајца на трка на 100 метри.

Германецот одговори дека прашањето подобро би било да гласи кој би изгубил.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Дали соблекувалната на Сити го саботира Де Брујн?

Доскорешниот заменик капитен на Манчестер Сити, Кевин де Брујн изгледа не ужива апсолутна …