Дома Останати Кошарка НБА Кошаркар на Мемфис испиша историја: Ова не му успеало на никој друг претходно!

Кошаркар на Мемфис испиша историја: Ова не му успеало на никој друг претходно!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Кошаркарите на Мемфис Гризли го обезбедија местото во плеј-офот во НБА лигата откако забележаа импресивна победа над Хјустон Рокетс. Историски настап имаше Лук Кенард.

Кошаркарот кој неодамна пристигна во Мемфис од редовите на Клиперси, иако никој не очекуваше испиша историја.

Во просек оваа сезона постигнуваше по 8.5 поени по натпревар, но е водечки играч кога е шутот за три поени во прашање со просек од 48.6%. Тој постигна 106 тројки од 2018 обиди, вчера успеа да победи 10 тројки во само 24 минути игра.

За неговото достигнување да биде уште повеќе импресивно шутираше само 11 пати. Со тоа постави рекорд по бројот на погодени тројки.

Пред него Клеј Томпсон и Тај Ласон успеаа да постигнат 10 тројки со процент од 90% или повеќе, а Кенард тоа го направи за само 24 минути, нешто со кое никој друг не може да се пофали.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Хаверц пред трансфер во Реал Мадрид

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Германскиот репрезе…