Дома Актуелно Кошаркарите на Денвер ги изненадија навивачите – се загреваа во папучи: Еве и зошто

Кошаркарите на Денвер ги изненадија навивачите – се загреваа во папучи: Еве и зошто

Екипата на Денвер изминатата вечер беше поразена од Лејкерс кој така успеа да намали со 3:1 во серијата. На овој натпревар беше забележана и интересна сцена пред почетокот.

Кошаркарите на Денвер на паркетот пред натпреварот излегоа да се загреваат во папучи и така го одработија шутиерскиот тренинг.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Беше чудно да се видат Јокиќ и друштвото во такво издание, но по натпреварот стигна објаснување.

Тренерот на Денвер, Мајк Мелоун откри дека автобусот со опремата на кошаркарите на Денвер донцел и тие немале друг избор освен да се загреваат на тој начин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Клоп имаше што да му порача на својот наследник

Tренерот на екипата на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека го радува фактот што Арне Слот би…