Дома Останати Кошарка Кошаркарите на Далас натпис на српски јазик испратија провокација до Јокиќ 🎥

Кошаркарите на Далас натпис на српски јазик испратија провокација до Јокиќ 🎥

Лука Дончиќ игра уште една одлична сезона во дресот на Далас Маверикс, а како што стојат работите словенечкиот кошаркар може да биде главен конкурент на Никола Јокиќ од Денвер за наградата МВП.

На последниот натпревар за Далас кошаркарите на овој тим на мечот се појави со маички на кои пишуваше „Вистински МВП“ и на тој начин истакнаа поддршка за својот соиграч, но и може да се разбере како провокација на српскиот кошаркар бидејќи беше на српски јазик.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Сезонава Дончиќ има просек од 33.9 поени, 9.8 асистенции и 9.2 асистенции по натпревар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Во НБА ќе има нов шампион: Јокиќ и Денвер елиминирани!

НБА лигата ќе добие нов шампион, ова стана јасно откако изминатата вечер Минесота го совла…