Дома Актуелно Косовската убавица стана амбасадорка на УЕФА (Фото)

Косовската убавица стана амбасадорка на УЕФА (Фото)

0

Убавицата која е родена во Приштина во 1990 година ја објави оваа вест на својот Инстафрам профил.

Познатата пејачка Рита Ора успеа да ги спои музиката и фудбалот – стана амбасадорка на УЕФА.

„Многу сум возбудена што ќе ги здружам силите со УЕФА за кампањата која ја претставува прославата на женската сила и единствното низ фудбалот и музиката. Ќе работиме на неверојатни проекти и ќе ги охрабруваме девојчињата да играат фудбал“, напиша Рита.

Интересно е што ова не е единствена поврзаност на УЕФА со Косово. Претхдоно Дуа Липа беше избрана да пее во финалето од Лигата на шампионите


Следете го Sportski.mk и на


 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Голот на Салцбург е нешто посебно: Пета од центарот за совршена контра во 89-тата минута (ВИДЕО)

Во вчерашниот натпревар помеѓу екипите кои имаат ист сопственик „Ред Бул“, Лајпциг и Салцб…