Дома Фудбал Италија Контроверзната прослава на Роналдо за која зборува цела Италија (видео)

Контроверзната прослава на Роналдо за која зборува цела Италија (видео)

Јувентус синоќа во драматичен натпревар го совлада Наполи со 4:3, а стрелец на еден од головите беше Кристиано Роналдо.

„Старата дама“ водеше со 3-0 на половина час пред крајот, но потоа Наполи се врати и израмни на 3-3. Сепак, Кулибали во последните моменти од мечот постигна автогол и го реши мечот во корист на Јувентус.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Роналдо на контроверзен начин го славеше својот гол за 3-0 на асистенција на Даглас Коста, а денеска се поставува прашањето дали Португалецот ќе добие казна поради тоа што го „копираше“ ВАР-системот.

Роналдо со оваа прослава алудираше на голот против Парма, кога се израдува, а потоа ВАР му го поништи голот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Човекот со најдобра работа во светот: Освојува трофеј за секои 10 минути на теренот

Eдно име од редовите на актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити посебно се издвојува –…