Дома Фудбал Англија Конте ја потврди лошата ситуација: Имаме 11 достапни играчи

Конте ја потврди лошата ситуација: Имаме 11 достапни играчи

Aнтонио Конте потврди дека поради коронавирусот ситуацијата во соблекувалната на Тотенхем не е добра.

Од претходно е познато дека повеќе играчи на стручниот штаб се заразени, тоа денес го потврди и Конте.

„Имаме 11 достапни играчи за натпреварот и тоа до крајот на денешиот тренинг, еден играч кој требаше да биде стартер утре исто така доби позитивен тест. Многу е лошо, сите бевме во контакт. Дури 13 лица заедно со стручниот штаб се позитивни на вирусот, ситуацијата е вознемирувачка“, изјави Конте.

Според правилникот на УЕФА ако Конте има 13 достапни играчи натпреварот ќе се игра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…