Дома Фудбал Италија Конте го менува Спалети во Наполи

Конте го менува Спалети во Наполи


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Како „бомба“ одекна веста дека Лучијано Спалети на крајот на сезоната ќе го напушти Наполи, откако му донесе титула на тимот после цели 33 години.

Спелети влегол во расправија со претседателот Де Лаурентис, двајцата имаат различни погледи за иднината на тимот, па Спелти одлучил да го напушти клубот.

Официјалната потврда се чека веднаш по завршувањето на сезоната, а Наполи веќе ја започна потрагата по нов тренер.

Прв избор за Де Лаурентис е Антонио Конте, кој е слободен во моментов и сака да се врати во Италија.

Се очекува двете страни да го имаат првиот состанок веднаш после завршување на сезоната, а проблем може да биде високата плата на стратегот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Спалети потврди: Заминувам бидејќи сум уморен

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ После претсдателот Де Лаурентис, сега и самиот Лучи…