Дома Фудбал Останато Конте во судир со играчот на Севиља: Ќе те чекам по натпреварот! 🎥

Конте во судир со играчот на Севиља: Ќе те чекам по натпреварот! 🎥

Севиља вчера во Келн го победи Интер со 3:2 и така по шести пат го освои трофејот во Лигата на Европа.

Во текот на натпреварот можеше да се забележи нервозниот Антонио Конте кој во еден момент влезе во конфликт со играчот за врска на Севиља, Евер Банега и поради тоа доби жолт картон.

Конте прв почна да го исмејува Банега со гестикулација за неговата скромна висина од 170 сантиметри. Банега му возврати така што помина со прст по главата и му одговорил: „Дај да видам дали периката ти е вистинска“. Ова Банега му го кажа на Конте поради пресадувањето коса на Италијанецот.

Тренерот на Интер тогаш полуде и тргна кон играчот на Севиља, а камерите го уловија како покажува кон Банега и му  порачува: Ќе те чекам по натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Додека го чекаат Гвардиола да потпише, „граѓаните“ најдоа негов наследник

Ситуацијата со договорот на Пеп Гвардиола почна да ги загрижува челните луѓе на Манчестер …