Дома Фудбал Комплетна реконструкција: Еве како ќе изгледа Атлетико следната сезона (фото)

Комплетна реконструкција: Еве како ќе изгледа Атлетико следната сезона (фото)

0

Атлетико Мадрид ова лето е еден од најактивните клубови на трансфер пазарот и ќе направи голема реконструкција на тимот.

По заминувањето на Годин, Родри и се позивесното заминување на Гризман, јасно беше дека тимот ќе претрпи вистинска „револуција“.

Симеоне најави изградба на нов тим кој ќе ги има истите цели и ќе атакува на титулата во Шпанија, како и висок пласман во Лигата на шампиони.

„Јорганџиите“ го откупија Мората и го донесоа најскапото засилување во историјата на клубот, Жоао Феликс, кој би требало да биде замена за Гризман.

На средината на теренот пристигна Маркос Љоренте, а Симеоне е во потрага по уште еден десен бек и еден крилен напаѓач.

Еве како треба да изгледа Атлетико Мадрид следната сезона.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Откриени дресовите на Јувентус за следната сезона – третата гарнитура ги разочара фановите (фото)

Иако е се уште рано, одредени медиуми доаѓаат до инсајдерски фотографии во врска со дресов…