Дома Македонски спорт Мак фудбал Комедија во Косово: Голманот направи се за противникот да даде гол 🎥

Комедија во Косово: Голманот направи се за противникот да даде гол 🎥


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Фудбалското првенство во Косово е пред разрешница, а оттаму сега доаѓа комична снимка во победата на Феризај против Дукаѓини (2:1).

На домашниот тим потребна му беше победа за да продолжи во плеј-офот, судијата даде 15 минути продолжение, а во нив се случуваше вистинска комедија.

Фудбалерот Фазлиу се обиде со глава, а гостинскиот голман реагираше трагикомичо, не само што не сакаше да го одбрани ударот, туку се направи за да се тргне од топката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Вакво нешто во Премиер лигата се нема случено цели 60 години

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Манчестер Јун…