Дома Фудбал Италија Колку Роналдо скокна и колку време се задржа во воздух? (ВИДЕО)

Колку Роналдо скокна и колку време се задржа во воздух? (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо вчера против Сампдорија го постигна еден од своите најимпресивни голови во кариерата.

Роналдо беше стрелец на вториот гол за Јувентус во победата на „старата дама“ од 2:1, а голот го постигна со глава после импресивен скок. Добро познато е дека Роналдо е неверојатна атлета, вчера само по кој знае кој пат го докажа тоа.

За да стигна до топката Роналдо се одразил дури 71 сантиметар, меѓутоа уште по неверојатно е што во воздух се задржал секунда ипол!

Последен пат сличен гол постигна во полуфиналето на Европското првенство во 2016 година против Велс. Тогаш Роналдо скокна пет сантиметри повеќе, но во воздух помина само 0.85 секунди.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

СЕДИ ДОМА И ПОТСЕТИ СЕ: Легендарни дуели од Премиер лигата (видео)

Во време кога има недостаток на спортски настани, а и препораките се да седиме дома, добро…