Дома Фудбал Германија Колку едноставно изгледа: Акција на Борусија Дортмунд како од фудбалските учебници! (ВИДЕО)

Колку едноставно изгледа: Акција на Борусија Дортмунд како од фудбалските учебници! (ВИДЕО)

Вториот гол на Борусија Дортмунд денес беше постигнат по една супер акција.

Гостите до втор гол стигнаа во 78 минута, егзекутор беше Ашраф Хакими. Се започна со кратки и брзи додавања со што се исфрлија неколку играчи на домаините. На крајот Хакими само уште еднаш ја потврди одличната форма во која игра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Харгривс: Вернер ќе ја грее клупата во Ливерпул

Раководството на Ливерпул веќе подолго време работи на трансферот на напаѓачот на Лајпциг,…