Дома Фудбал Италија Кога Интер се потсетува на најуспешните тука мора да има место за Гранде Пандев (ВИДЕО)

Кога Интер се потсетува на најуспешните тука мора да има место за Гранде Пандев (ВИДЕО)

Интер на социјалните мрежи овој период се потсетува на најуспешните фудбалери кои го носеле дресот на овој клуб, а во таа категорија е и македонскиот капитен Горан Пандев.

Последното видео објавено од италијанскиот клуб е посветено на Пандев. Пандев беше дел од генерацијата на Интер во 2010 година која предводена од Жозе Мурињо освои триплета (Серија А, Куп и Лига на шампионите.

Во видеото се прикажани почетоците на Пандев како славјето на историската титула во ЛШ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Лукаку: Кога прв пат го видов Лаутаро му кажав – за две години ќе освоиме трофеј!

Денес се игра дербито во Серија А помеѓу Јувентус и Интер, овој натпревар е од огромна важ…