Дома Фудбал Лига на шампиони Клуб Бриж не се предава: Ванакен ги изненади скапоцените ѕвезди на ПСЖ! 🎥

Клуб Бриж не се предава: Ванакен ги изненади скапоцените ѕвезди на ПСЖ! 🎥

ПСЖ вечерва стартуваше со пеколното трио, можеби најдоброто во светот во овој момент Меси, Нејмар и Мбапе.

„Светците“ до водство дојдоа преку голот на Херера, меѓутоа Клуб Бриж сепак не се предадава и дојде до изедначување. Ванакен го совлада Навас во 27. минута, претходно Херера погоди во 15, минута.

ГОЛОТ НА ПСЖ

ГОЛОТ НА КЛУБ БРИЖ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Куман се појави на прес, прочита соопштение и замина🎥

Неверојатна ситуација се случи во Барселона на пресконференцијата пред утрешниот дуел со К…