Дома Фудбал Англија Клоп: Се чувствувам како полицаец во униформа

Клоп: Се чувствувам како полицаец во униформа

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп објасни дека во ниту еден момент не ги принудувал фудбалерите да тренираат.

Веќе неколку дека фудбалерите на Ливерпул доаѓаат во тренинг центарот каде проведуваат индивидуални тренинзи без контакт помеѓу себе.

„Иако секој фудбалер може сам да одлучува јас им кажав: Тука сте по сопствена желба. Вие потпишувате договор со кој се задолжувате да бидете на располагање на клубот. Но во овој случај не морате да доаѓате во тренинг центарот доколку не се чувствувате заштитени“, изјави Клоп.

„Момците се добри, тренираат одделно, во групи, прво една група од 10 фудбалери, па други 10. Јас се чувствувам како полицаец во униформа, кој гледа се да биде во ред“, додаде германскиот стратег.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Харгривс: Вернер ќе ја грее клупата во Ливерпул

Раководството на Ливерпул веќе подолго време работи на трансферот на напаѓачот на Лајпциг,…