Дома Фудбал Англија Клоп по новиот шок за Ливерпул: Лут сум и разочаран, немам објаснување…

Клоп по новиот шок за Ливерпул: Лут сум и разочаран, немам објаснување…


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Ливерпул одигра уште еден очаен натпревар и запиша нов пораз со кој се потврдија проблемите кои ги имаат оваа сезона.

Денес од „црвенитез“ беше подобар Вулверхемптон со 3:0 во рамките од 22. коло од Премиер лигата. Вулвс по само 12 минути игра водеше со 2:0, Матип си постигна автогол, а стрелаше и Крег Доусон.

Очекувано разочаран по поразот беше тренерот Јирген Клоп.

„Беше тоа очаен старт за нас, примивме два гола по наша вина. Казнети бевме затоа што игравме премногу пасивно и за тоа нема оправдување“, изјави Клоп.

Германецот не криеше и дека не му се допаѓа ставот на екипата.

„Не можам да го објаснам недостатокот на концентрација. По кој знае кој пат ни се случува оваа сезона. Само стоев на страна и гледав.

Вакви порази се случуваат кога ќе ги заслужите. Жал ми е, но немам објаснување и не постојат зборови со кои можам да ја објаснам нашата игра во првите 15 минути. Лут сум и разочаран“, искрено порача Германецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…