Дома Фудбал Англија Клоп: Ова не е крајот!

Клоп: Ова не е крајот!

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше разочаран после поразот од Челзи на домашен терен, но порача дека тоа не е крај.

Ливерпул има големи проблеми на „Енфилд“ во последно време и нема победа дома во оваа календарска година.

„Не можеме да кажеме дека имаме проблеми само дома. Проблемот е посериозен од тоа што губиме на Енфилд. Треба да дејствуваме подобро во клучни ситуации. Добивме сериозен удар, но тоа не е крајот. Има уште многу натпревари во кои ќе се обидеме да победиме“, истакна Клоп.

„Натпреварот беше израмент и решен од индивидуален потег на Маунт. Ние исто така имавме шанси, особено таа на Мане. Не играме најдобро и мораме да се подобриме“, додаде Германецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…