Дома Фудбал Лига на шампиони Клоп го критикуваше судијата: Не можам да разберам што гледаше

Клоп го критикуваше судијата: Не можам да разберам што гледаше

Реал Мадрид го победи Ливерпул со 3:1 во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите и така направи голем чекор кон пласманот помеѓу најдобрите четири екипи во Европа.

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп го критикуваше судијата Феликс Брих кој не досуди прекршок пред вториот гол на Реал.

„Таа ситуација со Мане…Морам да кажам дека не разбирам што судијата гледаше. Тоа беше чист прекршок над Мане, но судијата кон него се однесуваше како секогаш да симулира. Секој следен пат кога Мане ќе паднеше судијата ништо не судеше. Не беше праведен, му го кажав тоа и после натпреварот. Сепак, ништо нема да се промени. Како и да е и ние вечерва не бевме на потребното ниво“, изјави Клоп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…