Дома Видео Класата е вечна: Мајсторска асистенција на Рибери 🎥

Класата е вечна: Мајсторска асистенција на Рибери 🎥

Франк Рибери во април наполни 37 години, но според тоа како го одигра натпреварот против Интер изгледа како на 27.

Иако одамна е на залезот од кариерата искусниот Французин против Интер направи мајсторска асистенција која тешко може да се опише со зборови.

Рибери со свој препознатлив дриблинг го исфрли од игра Д’Амбросио, а потоа испрати дијагонала помеѓу неколку играчи на Интер.

Топката како на послужавник стигна до Киеза кој излезе еден на еде со Хандановиќ и погоди за 2:3.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Додека го чекаат Гвардиола да потпише, „граѓаните“ најдоа негов наследник

Ситуацијата со договорот на Пеп Гвардиола почна да ги загрижува челните луѓе на Манчестер …