Дома Видео Класата е вечна: Ибрахимовиќ постигна спектакуларен гол со „ножички“ 🎥

Класата е вечна: Ибрахимовиќ постигна спектакуларен гол со „ножички“ 🎥

Легендарниот шведски фудбалер Златан Ибрахимовиќ минатото лето се прости од активниот фудбал, но сега покажа дека се уште е во одлична форма.

На својот Инстаграм профил Златан објави видео на кое постигнува одличен гол со ножички.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Неговата објава собра голем број „лајкови“ и коментари, а многумина се на мислење дека Швеѓанецот и денес би можел да игра на професионално ниво.

Ибрахимовиќ се прости од дресот на Милан, со кој успеа да ја освои титулата во Серија А претходната сезона. Покрај „росонерите“ претходно настапуваше за: Интер, Јувентус, Манчестер Јунајтед, Лос Анџеле Галакси, Ајакс, Барселона и Малме.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Дончиќ дели и „банани“: Го „залепи“ најдобриот играч на Оклахома 🎥

Екипата на Далас Маверикс изминатата вечер славеше победа против Охлахома и така дојде до …