Дома Фудбал Останато Класата е вечна: Два пати од слободен, еден од игра, хет-трик на Диего Форлан

Класата е вечна: Два пати од слободен, еден од игра, хет-трик на Диего Форлан

forlan

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Искусниот Уругваец, Диего Форлан денес одигра фантастичен натпревар за својот нов клуб Хонг Конг Кичи.

Овој клуб е десети во кариерата за ветеранот кој сега има 38 години, но и понатаму покажува дека може да игра и постигнува голови.

На првите четири натпревари во дресот на Кичи Форлан постигна пет погодоци.

Во денешниот натпревар и победата на неговиот тим од 1:5 беше стрелец на три погодоци од кои два постигна од слободен удар.

Во продолжение погледнете ги погодоците на Форлан.

Diego Forlán hat trick – 1 min recap!

?一分鐘重溫科蘭輕鬆帶帽(連中三元)!▶️Diego Forlán hat trick – 1 min recap!____________________________________Lee Man 1-5 Kitchee | FT⚽⚽️⚽️21' , 45'+5' , 55' Diego Forlán#ourfinestmoments #信念如一 #心懷傑志 #wearekitchee首兩場亞冠盃主場賽事之門票經已有售:2月20日(年初五) | 傑志 對 全北汽車 | 香港大球場@8pm3月14日(星期三) | 傑志 對 柏雷素爾 | 香港大球場@8pm立即購票:www.cityline.com

Posted by 傑志 Kitchee on Samstag, 3. Februar 2018

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Хаверц призна дека го викаат магаре и откри зошто

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Ѕвездата на…