Дома Фудбал Останато Кларен Сидорф пристигнува на Островот?

Кларен Сидорф пристигнува на Островот?

Легендарниот холандски ас, Кларенс Седорф би можел да отвори ново поглавје во тренерската кариера и тоа во Англија.

Имено, британските медиуми тврдат дека Сидорф наскоро би можел да стане нов тренер на англискиот третолигаш Олдам Атлетик. Наводно, Холанѓанецот веќе ги одржал првите разговори со управата на Олдамн, а наскоро се очекува и да и се врати на тренерската работа.

Олдам после десет кола во третото по ранг натпреварување се наоѓа во катастрофална ситуација со седум освоени бодови и дури 25 примени погодоци, што е далеку најмногу во Премиер лигата.

Кларенс Сидорф во досегашната тренерска кариера имаше два неуспешни ангажмани во Милан и Шенжен, каде помина вкупно десет месеци, по пет во двата клуба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Очекувано: Ремек-делото на Канга гол на колото во Лига Европа

Голот кој го постигна Гелор Канга во победата на Црвена Звезда над Ференцварош од 4:1 е из…