Дома Останати Тенис Кирјос: Ќе го прашам Ѓоковиќ да играме некаде дабл заедно

Кирјос: Ќе го прашам Ѓоковиќ да играме некаде дабл заедно

Австралискиот тенисер Ник Кирјос истакна дека од свои принципи го поддржал Новак Ѓоковиќ и дека тоа би го направил со било кој тенисер да бил на местото на Новак.

На констатацијата дека неговите изјави станаа актуелни Кирјос изјави:

„Новак и јас имавме различни мислења во минатото. Во оваа ситуација кој и да беше на негово место ќе постапев исто. Тоа е мојот став за оваа тема, се погоди Новак да е токму тој тенисер и приказната стана многу голема. Сега сме другар. Не се жалам, мислам дека ќе го прашам некаде да играме дабл заедно“, изјави Кирјос низ насмевка.

После победата против Лиам Борди во три сета Кирјос во второто коло ќе игра со Данил Медведев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Надал се помачи, но победи – на чекор сме од супер пресметката во четвртфиналето на Ролан Гарос

Како и што се очекува Рафаел Надал се пласираше во осминафиналето на Ролан Гарос откако по…