Дома Останати КИРЕ ЗА ИСТОРИЈА: Лазаров е најдобар стрелец во историјата на Фајнл-фор!

КИРЕ ЗА ИСТОРИЈА: Лазаров е најдобар стрелец во историјата на Фајнл-фор!

1

Во моментов се игра првото полуфинале на фајнл-форот во Келн помеѓу Нант на нашиот Лазаров и фаворизираниот ПСЖ.

На полувремето тимот на Лазаров водеше со три гола разлика, која себично ја чува и во второто полувреме, па е на чекор до ново финале.

Со својот шести гол на натпреварот Лазаров ја промени историјата и стана најдобриот стрелец во историјата на фајнл-фор турнирите.

Македонецот ги мина Јиха и Илиќ на вечната листа и сега има вкупно 52 погодоци, а сигурно ќе има шанса да ги подобри овие бројки на утрешниот натпревар.

Коментари
loading...
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Роналдо ја промени историјата: Го мина Пушкаш и стана најефикасен Европеец!

Кристијано Роналдо со голот против Мароко дојде до 85-от гол за Португалија и со тоа стана…