Дома Фудбал Франција Келаифи: Мбапе кажа дека сака конкурентен тим, ние сега го имаме најсилниот во светот

Келаифи: Мбапе кажа дека сака конкурентен тим, ние сега го имаме најсилниот во светот

Навивачите на ПСЖ го слават доаѓањето на Меси кој денес излезе на прес-конференција со првиот човек на ПСЖ Ал Келаифи.

На прес-конференцијата Келаифи зборуваше и за Килијан Мбапе.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Мбапе одбива да потпише нов договор, а актуелниот му истекува наредното лето. Констатно се поврзува со заминување, меѓутоа Келифи е сигурен дека ќе остане.

„Мбапе? Мислам дека сите знаат која е неговата иднина. Самиот кажа дека сака да имаме конкурентен тим, ние сега го имаме најсилниот тим во светот. Не може да одлучи ништо друго освен да остане“, изјави Келаифи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Франција

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …