Дома Трансфер зона Кеита Балде утре пристигнува во Милано!

Кеита Балде утре пристигнува во Милано!

keita balde

Тимот на Интер е исклучително активен во досегашниот дел од преодниот рок, а изгледа дека на „Џузепе Меаца“ се уште не ставиле точка кога во прашање се засилувањата од играчкиот кадар.

Италијанските медиуми во текот на вчерашниот ден објавија дека „нероаѕурите“ постигнале договор за Кеита Балде.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Најавите се дека Балде уште утре ќе пристигне на медицинските прегледи во Милано, а начинот на кој Интер ќе го доведе овој фудбалер е позајмица со обврска за откуп наредното лето.

За едногодишна позајмица Интер на Монако ќе му плати сума од пет милиони евра, но наредното лето на клубот од Кнежеството ќе мора да исплатат 34 милиони евра. Кеита со Интер по истекот на позајмицата ќе потпише договор на пет години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…