Дома Трансфер зона Кедира се сели во Премиер лигата

Кедира се сели во Премиер лигата

Раководството на Јувентус сака да се ослободи од Сами Кедира, кој не влегува во плановите на тренерот Андреа Пирло.

Германецот има договор со „старата дама“ до јуни 2021 година, но оваа сезона нема одиграно ниту една минута, па најверојатно ќе си замине во јануари.

Јувентус е спремен да го пушти Кедира без обештетување, а најсилен интерес за него покажува Евертон.

Анчелоти призна дека е заинтересиран за Кедира, а „карамелите“ веќе стапиле во контакт со неговиот агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

RMC го објави името на новиот клуб на Лионел Меси!

Сагата околу Лионел Меси која траеше летоска заврши откако Аргентинецот беше принуден да о…