Дома Фудбал Кевин Принц Боатенг: Дембеле е како мало дете!

Кевин Принц Боатенг: Дембеле е како мало дете!

Новото засилување на Фиорентина, Кевин Принц Боатенг зборуваше за периодот поминат во Барселона.

Боатенг вториот дел од минатата сезона го помина како позајмен фудбалер во Барселона, а меѓу другото најинтересен коментар даде за Осман Дембеле.

Дембеле е како мало дете. Треба да го прифатиш таков каков што е. Понекогаш касни на тренинзите, но тој тоа не го прави намерно – тој е како мало дете кое задоцнува на час“.

„Проблемот не е само во Дембеле, туку генерално младите фудбалери добиваат премногу големи плати. Не може едно дете од 18 години да заработува 4 милиони евра годишно. За мене тој е како дете кое е фрлено во голем базен. Некој што само сака да игра фудбал, не ги разбира работите и наеднаш вреди 150 милиони евра“, заклучи Боатенг.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

„Петарда“ на ПСЖ, Мурињо поразен во Минхен, сигурни Јувентус, Реал и Атлетико (ВИДЕО)

Вечерва се одиграа и последните натпревари од шестото коло во Лигата на шампионите. Најмно…